Silver (Winter #2), Asia Greenhorn


Dopóki on żyje, każdy kogo kochasz lub chociaż przelotnie znasz, będzie w niebezpieczeństwie. Teraz powiedz, czy go zabijesz.
Winter nie może uwolnić się od demonów przeszłości, dręczy ją świadomość, że walczą w niej dwie natury: ludzka i wampirza. W żyłach dziewczyny płynie krew Dwóch Ras, dająca moc, która może okazać się zabójcza.
Istnienie młodej Starr nie jest już tajemnicą, co jeszcze bardziej osłabia kruchy Pakt. Londyn zalewa fala przemocy, prawda o sekretnym świecie wampirów może wyjść na jaw, a to miałoby katastrofalne skutki.
Aby chronić swoich bliskich, Winter musi opuścić Cae Mefus i stawić czoło podszeptom Pragnienia, które zatruwa jej umysł. Niestety może być już za późno, aby uratować Rhysa. Nieśmiertelność, którą mu ofiarowała jest równocześnie okrutnym wyrokiem.

Tytuł: Silver
Tytuł oryginalny:
Silver
seria/cykl wydawniczy: Winter tom 2
Autor: Asia Greenhorn
Tłumacz:
Wydawnictwo:
Dreams
Ilość stron:
440
Data premiery:
22 kwietnia 2013
Moja ocena: 4/6


Wydarzenia w Cae Mefus piętrzące się w zastraszającym tempie i prowadzące do ujawnienia nieznanych faktów z życia młodziutkiej Winter Starr zszokowały ją samą. Teraz dziewczyna stara się pogodzić z myślami krążącymi w jej głowie. Czy jej się to uda? W jej żyłach płynie krew dwóch ras - śmiertelnej kobiety i wampira.

Związki ludzi z wampirami są w Familii zabronione już od dawien dawna. Jednak w przypadku rodziców Winter zwyciężyło uczucie, któremu zasady nie mogły stanąć na przeszkodzie. Niestety nie było im dane długo cieszyć się miłością i rodziną. Zginęli, a ich szesnastoletniej córce grozi ogromne niebezpieczeństwo. Winter odkrywa drzemiącą w sobie potężną moc i to ona stanie się skarbem poszukiwanym przez wielu. „Silver” oprócz wampirzych walk i pragnienia wiecznego życia opowiada także historię nieszczęśliwej miłości Winter i Rhysa. Czy tej dwójce uda się być razem i czy ich marzenie o wspólnej przyszłości ziści się?  

„Silver” Asi Greenhorn to druga część przygód o Winter Starr, śmiertelnej dziewczynie posiadającej wampirze cechy. Akcja „Silver” początkowo może nie gna i może nawet troszeczkę zniechęcić wymagającego czytelnika. Autorka jednak później wynagradza nam ten nie do końca idealny start. W drugiej części powieści pojawiają się kolejne postaci odgrywające istotną rolę w całej historii, zauważymy również transformację jednego z bohaterów i szybko damy się wciągnąć w wir zdarzeń.

Warto wspomnieć o ciekawej oprawie graficznej powieści, która podobnie jak w przypadku poprzedniczki wypada niezwykle intrygująco. Krótkie rozdziały sprawiają, że książkę czyta się naprawdę szybko. Styl pisania autorki nie zmienił się; nadal jest on bardzo lekki i prosty, co niewątpliwie wpływa na szybkość czytania powieści.

„Silver” z pewnością spodoba się miłośnikom paranormalnych romansów. Nieskomplikowany styl pisania jakim posługuje się Asia Greenhorn, krótkie rozdziały, w których nie znajdziemy przydługich opisów oraz zwroty akcji powodują, że powieść czyta się niesamowicie szybko. Powiew tajemnicy i nutka romantyczności przypadną do gustu niejednemu czytelnikowi. Polecam.

Winter | Silver | Onyricon (?)
Za książkę dziękuję Wydawcy

20 komentarze

 1. Chciałam kiedyś przeczytać tę serię, ale teraz jakoś moje chęci osłabły. Może kiedyś sięgnę po te książki, ale jak na razie odpuszczę sobie.

  in-corner-with-book.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 2. mam ochotę na tę powieść, ale nie jakąś specjalnie sporą - nudzą mnie ostatnio mnożące się paranormal romance, zwłaszcza takie... nieskomplikowane ;)

  OdpowiedzUsuń
 3. Niestety wampirki :< Trochę mnie to odrzuca, a po przeczytaniu "Wywiadu z wampirem", żaden inny obraz tej kreatury nie siedzi w umyśle.

  OdpowiedzUsuń
 4. Mam ochotę przeczytać tę serię i jest ku temu okazja :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Ja również mam ochotę na tę książkę, zaciekawiła mnie fabuła :)

  OdpowiedzUsuń
 6. Pewnie kiedyś się skuszę na tę serię. Takie ładne okładki prędzej czy później przyciągają. :)

  OdpowiedzUsuń
 7. Z chęcią się na nią skuszę, lecz najpierw pierwsza część.

  OdpowiedzUsuń
 8. Mam ochotę na zapoznanie się z całą serią :)

  OdpowiedzUsuń
 9. Nie , chyba nie sięgnę po nią, zapraszam http://qltura.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 10. Była nieco gorsza od ,,Winter", ale i tak wyczekuję kontynuacji, jeśli się pojawi ;)

  OdpowiedzUsuń
 11. "Winter" skończyłam mega szybko, pomimo gabarytów, więc jeśli ta jest tak samo dobra to muszę mieć :D

  OdpowiedzUsuń
 12. Widziałam ją już kiedyś, w zapowiedziach i już wtedy wiedziałam, że będzie dobra. Strasznie chciałabym przeczytać :)

  OdpowiedzUsuń
 13. Książkę już mam, a że tom pierwszy czytałam to i po ten sięgnę, jak tylko uporam się z pewnymi pozycjami obowiązkowymi ;)

  OdpowiedzUsuń
 14. Mam pytanko:)

  Nie mam Winter, ale Silver został mi dany w prezencie. Czy muszę zacząć od pierwszej części dam radę zaczynając od Silver?

  pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
 15. Ba razie nie zaczną żadnej nowej serii, ale ta naprawdę zapowiada się obiecująco :)

  OdpowiedzUsuń
 16. kiedyś miałam ochotę na pierwszy tom, ale minęła mi ona trochę, ponieważ takie książki przestały mnie rajcować. jeszcze pomyślę :)

  OdpowiedzUsuń
 17. Muszę w końcu nadrobić zaległości z pierwszym tomem, który już od dłuższego czasu gości na półce :D

  OdpowiedzUsuń