Pocałunek Gwen Frost (Akademia Mitu #2), Jennifer Estep


Gwen Frost żyje. Jeszcze. Bo żniwiarze, wysłannicy boga chaosu, zamierzają ją zabić. Dlatego dziewczyna musi nauczyć się walczyć. Jej trenerem, w Akademii Mitu, jest atrakcyjny Logan Quinn, w którym Gwen potajemnie się podkochuje. Komplikacje są nieuniknione, gdyż Spartanin na początku roku szkolnego złamał jej serce. Wyjazd na narty jest dla niej dobrą okazją, aby odpocząć od ciężkich treningów. W górskim kurorcie poznaje uroczego Prestona. Szybko jednak okazuje się, że dziewczyna ma na głowie nowe zmartwienie: wrogowie Akademii Mitu depczą jej po piętach także poza murami szkoły i nie spoczną, póki raz na zawsze się jej nie pozbędą…tłumaczenie: Anna Rojkowska
tytuł oryginału: Kiss of Frost
seria/cykl wydawniczy: Akademia Mitu tom 2
wydawnictwo: Dreams
data wydania: luty 2013
ISBN: 9788363579203
liczba stron: 304


Najpierw był Dotyk, a teraz Pocałunek. Co więcej, dotyczy jednej i tej samej osoby. Gwen Frost. Nastolatki, Cyganeczki - jak niektórzy ją nazywają – posiadającej niespotykany wśród zwykłych śmiertelników dar psychometrii. Gwen dotykając przedmiot lub osobę wkracza w świat wizji, wizji, w których główną rolę odgrywa sam właściciel określonego przedmiotu. Dotyk sprawia, że dziewczyna odczuwa również emocje podmiotu i potrafi dzięki temu rozwikłać niełatwe zagadki. Tajemnicze kradzieże w szkole rozszyfruje więc w mig. Musi tylko zrobić jedno - dotknąć odpowiedni przedmiot. W „Dotyku Gwen Frost” dziewczyna przenosi się do nowej szkoły - akademii, do której uczęszczają Ci wyróżniający się w świecie ludzkim. Są nimi przecież wojownicy, herosi, walkirie, amazonki władający mieczem lub łukiem z doskonałą precyzją, pobierający lekcje doskonalące ich umiejętności, umiejętności, które w przyszłości mają wykorzystać w walce ze żniwiarzami i samym Lokim – bogiem chaosu.

Mitologia jest na pierwszym planie w „Pocałunku Gwen Frost”. To właśnie ona mnie uwiodła i wciągnęła w swój świat. Zatraciłam się, nie tylko w mitologii nordyckiej - która przeważała w pierwszym tomie Akademii Mitu - ale również mitach z całego świata. Mitologiczne stworzenia, mitologiczni bogowie i wojownicy to postaci, których tu nie zabraknie.

Fabuła „Pocałunku Gwen Frost” nie jest skomplikowana. Uczniowie-wojownicy wybierają się na zimowy festyn - swoistą coroczną tradycję Akademii. Weekendowa impreza ma być dla Gwen odpoczynkiem nie tylko od męczących treningów ze strzelania łukiem i walki z przeciwnikiem, ma być również odskocznią od nieustannie nękających ją myśli, myśli błądzących wokół jednej osoby - Logana. Gwen jest zakochana, a Logan zajęty. Ciągłe rozmyślania o chłopaku potrafią być uciążliwe, a Daphne – najbliższa przyjaciółka Gwen - uważa, że wyjazd na weekend jest świetną okazją na zapomnienie o przystojnym, świetnie zbudowanym i wyszkolonym Loganie oraz szansą na niezobowiązującą, nową znajomość. Czy pobyt w górach okaże się idealny na romantyczne rozważania?

Powieść czyta się znakomicie i choć akcja nie mknie w zawrotnym tempie, a złych i dobrych bohaterów można przewidzieć, to jednak książka ma w sobie coś. Dla mnie tym czymś jest zdecydowanie aspekt mitologiczny wiodący tu prym. Bez mitologii nie byłoby Akademii Mitu. Amazonki, Walkirie, wojowniczy Spartanie, Rzymianie, Wikingowie i potomkowie Celtów - to właśnie oni i ich historie działają na czytelnika jak magnes i wzbudzają niemałą ciekawość.

"Pocałunek Gwen Frost" to bardzo udana kontynuacja pierwszej części Akademii Mitu. Dominujące w powieści mitologiczne motywy są niewiarygodnie intrygujące i porywają czytelnika w świat Amazonek, Walkirii i Spartanów. Polecam serię miłośnikom mitologicznych klimatów oraz fanom gatunku fantasy.


Dotyk Gwen Frost | Pocałunek Gwen Frost

 Za możliwość przeczytania książki dziękuję
Wydawnictwu Dreams

39 komentarze

 1. nie czytałam jeszcze pierwszego tomu i choć na horyzoncie widać same pozytywne opinie, to ja nie jestem jeszcze przekonana.
  mój wewnętrzny spór przedstawia się następująco: "przecież to już było..." i "ale w takim razie skąd tyle pochlebnych recenzji?".

  OdpowiedzUsuń
 2. Muszę najpierw sięgnąć po pierwszą część, lecz na pewno to zrobię.

  OdpowiedzUsuń
 3. Zaciekawiłaś mnie tą książką :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Oj, już nie mogę się doczekać kiedy dostanę ten egzemplarz w ręce! Ale nie zapowiada się na to, że szybko go dostanę....

  OdpowiedzUsuń
 5. Już nie mogę się doczekać lektury tej książki. Jak dobrze pójdzie, to może jeszcze dotrze do mnie do recenzji ^^

  OdpowiedzUsuń
 6. Wiel słyszałam już o tej książke. Nie jedna recenzje czytałam i jestem pod wrażeniem tej pozycji.

  OdpowiedzUsuń
 7. O tak :D Już nie mogę się doczekać, kiedy po nią sięgnę! :D

  OdpowiedzUsuń
 8. Hmmm... Może być ciekawie, aczkolwiek poczekam, aż pojawi się w bibliotece ;) studencka kieszeń bardzo by ucierpiała, gdybym chciała kupić wszystko, co mi się podoba ;D

  OdpowiedzUsuń
 9. Bardzo bym chciała przeczytać!

  OdpowiedzUsuń
 10. Zapowiada się ciekawie. Z chęcią sięgnę po tę serię :)

  OdpowiedzUsuń
 11. Jakoś tą serią nigdy nie byłam zainteresowana i teraz też nie jestem. Nie mój klimat.

  OdpowiedzUsuń
 12. Mam coraz większę ochotę na tą opowieść;)

  OdpowiedzUsuń
 13. I nie mój klimat, ale okładki przyciągają uwagę. Jednak nie jestem fanem tego gatunku... paranormalnego :)

  OdpowiedzUsuń
 14. Mam wielką ochotę na pierwszą część! Zapowiada się obiecująco ;)

  OdpowiedzUsuń
 15. Muszę w końcu dorwać pierwszy tom:))

  OdpowiedzUsuń
 16. Niestety nie czytałam jeszcze pierwszego tomu, muszę to w końcu zmienić:)

  OdpowiedzUsuń
 17. Nie kuś tak! Skąd ja wezmę pierwszą część :)

  OdpowiedzUsuń
 18. Bardzo podobnie odebrałyśmy tę powieść :-)
  Jest to bardzo przyjemna lektura, ale niepozbawiona wad, jednak miło jest się w niej zaczytać :-)

  OdpowiedzUsuń
 19. "Dotyk Gwen Frost" to jedna z lepszych książek jaką miałam okazję przeczytać w tym roku. Dzięki twojej recenzji nie mogę się doczekać, aż przeczytam kontynuację. :)

  OdpowiedzUsuń
 20. Muszę w końcu przeczytać pierwszą część, by móc dorwać się do tej, a nie wiem, kiedy to się stanie...
  Pozdrawiam.

  OdpowiedzUsuń
 21. Książka wydaje się być fajna, więc czekam tylko na okazję by się w nią zaopatrzyć :)

  OdpowiedzUsuń
 22. Wow, zazdroszczę, że już miałaś okazję przeczytać oba tomy :) Ja ciągle poluję na pierwszy i już zdążyłam tyle się dobrego naczytać o tej serii, że mam pewność, że się nie zawiodę.

  OdpowiedzUsuń
 23. Książkę chcę bardzo przeczytać :)

  OdpowiedzUsuń
 24. Bardzo fajna recenzja! Dodaję do obserwowanych i będę zaglądał tu częściej!

  OdpowiedzUsuń
 25. Nie czytałam pierwszej części, więc sobie na chwilę obecną odpuszczę;)

  OdpowiedzUsuń
 26. Książka zachęca, jednak pozostawię ja na później. :)

  OdpowiedzUsuń
 27. Muszę poszukać pierwszą część :)

  OdpowiedzUsuń
 28. Interesująca pozycja. Chyba się skuszę :)

  OdpowiedzUsuń
 29. Cała seria nadal przede mną i bardzo chętnie po nią sięgnę. :)

  OdpowiedzUsuń
 30. Czytałam pierwszą część i strasznie chcę przeczytać i drugą... Jednak pewnie trochę sobie poczekam na to... Pozdrawiam;)

  OdpowiedzUsuń
 31. Miałam czytać ją w weekend, ale mi nie wyszło :( Mam nadzieje, że jutro już mi się uda bo jestem jej strasznie ciekawa ;)

  OdpowiedzUsuń
 32. Już nie mogę się doczekać zarówno tej części jak i poprzedniego tomu :P

  OdpowiedzUsuń
 33. najpierw przeczytam pierwszy tom, na który mam ochotę już od dłuższego czasu :)

  OdpowiedzUsuń
 34. Powinnam się najpierw zabrać za tom pierwszy, ale ciągle nie jestem przekonana, czy mam na nią ochotę. Jestem już trochę zmęczona książkami tego typu. :(

  OdpowiedzUsuń
 35. Chyba czas sięgnąć po pierwszy tom :) choć na ogół nie czytam tego typu książek, zaintrygowałaś mnie :)

  OdpowiedzUsuń
 36. Mam w planach ale raczej tych dalszych :)

  OdpowiedzUsuń
 37. Jeżeli nie jest ktoś do końca przekonany to mówię wam WARTO jest bardzo wciągająca i szybko się ją czyta :)

  OdpowiedzUsuń
 38. Cóż. Dzisiaj w łapki wpadł mi e-book. Pomyślałam że co tam, przeczytam trochę, jak się podobać nie będzie to odłożę,taki e-book z chomikuj to przecież żadna strata.. Pierwszą część przeczytałam w 3 godziny, jak przysiadłam, tak czytałam póki nie skończyłam, tylko z krótką przerwą. Pierwsza część była fantastyczna, szczerze mówiąc już jutro wybieram się do jakiejś księgarni by zakupić sobie kontynuację, ale obawiam się że tyle nie wytrzymam!:D Tak więc polecam tą książkę i przypuszczam że nie ja jedyna jestem i będę książką zachwycona :)

  OdpowiedzUsuń
 39. macie drugą część w formie ebooka? byłabym wdzięczna za wysłanie na email bo nigdzie nie mogę znaleźć
  z góry dzięki
  Samenka89@gmail.com

  OdpowiedzUsuń