Opanuj swój metabolizm - Jillian Michaels

Masz dosyć odchudzania? Stosujesz diety beztłuszczowe i bezwęglowodanowe i chodzisz wiecznie głodny? Przestań to robić! Modnymi dietami powodującymi efekt jo-jo oraz nafaszerowanym chemikaliami pseudojedzeniem zrujnujesz tylko swoją przemianę materii. Jillian Michaels pomoże ci naprawić wyrządzone w ten sposób szkody i przywrócić właściwe funkcjonowanie poszczególnym hormonom oraz całemu układowi dokrewnemu.

Książka Opanuj swój metabolizm zawiera prosty trzyetapowy plan, który aktywizuje hormony sprzyjające odchudzaniu oraz powstrzymuje działanie tych, które powodują magazynowanie tłuszczu. Dzięki lekturze nauczysz się:

Usuwać substancje antyodżywcze i toksyny, które spowalniają tempo przemiany materii;
Wprowadzać do swojej codziennej diety pokarmy nieprzetworzone, które pobudzą do działania hormony spalające tłuszcz;
Równoważyć poziom hormonów poprzez zapewnianie sobie odpowiedniej dawki snu, panowanie nad stresem oraz wysiłek fizyczny.
Choć na siłowni Jillian potrafi uprzykrzyć życie niejednemu, tym razem zadbała, aby stosowanie opracowanej przez nią diety było możliwie jak najłatwiejsze, a to dzięki listom zakupów, jadłospisom, odwołaniom do źródeł internetowych, tabelom zawierającym listy pokarmów aktywujących poszczególne hormony, a także szybkim i łatwym przepisom kulinarnym.

Z książki Opanuj swój metabolizm dowiesz się, jak zyskać zdrowie i optymalną masę ciała oraz zmienić swój organizm w doskonale funkcjonująca maszynę spalającą tkankę tłuszczową.


Tytuł: Opanuj swój metabolizm
Tytuł oryginalny:
Master Your Metabolism: The 3 Diet Secrets to Naturally Balancing Your Hormones for a Hot and Healthy Body!
Seria/cykl wydawniczy:
Autor: Jilliam Michaels
Wydawnictwo:
Laurum
Liczba stron:
328
Data premiery:
2010 (data przybliżona)
Moja ocena: 5/6Jillian Michaels fascynuje mnie nie od dziś. Ta słynna instruktorka i trenerka fitness zdobyła moje serce jakiś czas temu dzięki bardzo wymagającym treningom koncentrującym się na spalaniu niechcianego przez nikogo tłuszczyku. Zainteresowana historią samej Jillian i jej wiedzy w temacie odchudzania sięgnęłam po tytuł opracowany przez autorkę. I był to strzał w dziesiątkę.

Jillian Michaels to kobieta kat. Niejedna Pani włącza trening Jillian, po którym czuje się totalnie zmęczona, ale też szczęśliwa. Michaels przez 17 lat gromadziła swoją wiedzę dotyczącą fitness i zdrowego odżywiania, by potem przekazać ją innym. „Opanuj swój metabolizm”  to tytuł, w którym znajdziemy najbardziej istotne wskazówki, porady i szalenie istotne zasady dotyczące zdrowego stylu życia.

Dzięki temu tytułowi dowiemy się jak opanować swój metabolizm. Musimy tylko usuwać, włączać i równoważyć. To trzy najważniejsze kroki stanowiące drogę do sukcesu. Jillian opisuje w jaki sposób możemy osiągnąć wyżej wymienione cele.

Po pierwsze należy wyeliminować substancje antyodżywcze i toksyny, które aktywują magazynowanie tłuszczu. Po drugie powinnyśmy wprowadzić substancje odżywcze, które zmobilizują nasz organizm do spalania tłuszczu. I po trzecie zadbać o te same pory posiłków, które mają charakteryzować się właściwym łączeniem składników oraz odpowiednim wysiłkiem fizycznym towarzyszącym nowemu sposobowi odżywiania stanowiącym gwarancję zachowania zdrowej figury.

Poradnik napisany jest bardzo przystępnym językiem, dzięki temu czyta się go niezwykle szybko i lekko. Stanowi fantastyczną lekturę dla miłośników fitnessu czy też osób stawiających swoje pierwsze kroki w temacie zdrowego odżywiania. Wielkim plusem publikacji są odwołania do źródeł internetowych, zestawień i tabel, dzięki czemu możemy dodatkowo uzupełnić naszą wiedzę w tym zakresie.

„Opanuj swój metabolizm" to świetne kompendium wiedzy o odżywianiu, które polecam wszystkim zainteresowanym tematem zdrowego odżywiania. To tytuł, dzięki któremu poznasz naprawdę wiele wskazówek związanych z prawidłowym funkcjonowaniem ciała. Nie zapomnisz również o ćwiczeniach, które stanowią element uzupełniający diety.

3 komentarze

  1. Ja akurat na diecie nigdy nie byłam i nie zamierzam.

    OdpowiedzUsuń
  2. Chciałabym przeczytać, chociażby z tego powodu, żeby poznać swoje ciało i to, co należy i nie należy spożywać, a ja, niestety, jem kiedy tylko mogę i ile mogę, głównie wtedy, gdy mi się nudzi :c

    OdpowiedzUsuń
  3. Chętnie bym przeczytała, byłaby idealna akurat na wakacje - czas kiedy jem głównie z nudów :P

    OdpowiedzUsuń