The Prince (The Selection 0.5) - Kiera Cass

Before thirty-five girls were chosen to compete in the Selection...
Before Aspen broke America's heart...
There was another girl in Prince Maxon's life...

Don't miss this thrilling 64-page original novella set in the world of the New York Times bestselling novel The Selection. Also features a teaser to The Elite, Kiera Cass's hotly anticipated sequel to The Selection.
Tytuł: The Prince
Seria/cykl wydawniczy: The Selection
Autor: Kiera Cass
Wydawnictwo:
HarperTeen
Liczba stron: 64 (ebook)
Data premiery: 5 marca 2013
Moja ocena: 6/6


"Dla trzydziestu pięciu dziewcząt Eliminacje są szansą ich życia. To dzięki nim mają szansę uciec z ponurej rzeczywistości. Ze świata, w którym panują kastowe podziały, wprost do pałacu, w którym będą spełniane ich życzenia. Z miejsca, gdzie głód i choroby są na porządku dziennym, do krainy jedwabi i klejnotów. Celem Eliminacji jest wyłonienie żony dla czarującego i przystojnego księcia Maxona.

Każda dziewczyna marzy o tym, by zostać Wybraną. Każda poza Americą Singer.
Dla Ameriki Eliminacje to koszmar. Oznacza konieczność rozstania z Aspenem – jej sekretną miłością i opuszczenie domu. A wszystko tylko po to, by wziąć udział w morderczym wyścigu o koronę, której wcale nie pragnie.

Jednak gdy spotyka Maxona, który naprawdę przypomina księcia z bajki, America zaczyna zadawać sobie pytanie, czy naprawdę chce za wszelką cenę opuścić pałac. Być może życie o jakim marzyła wcale nie jest lepsze niż to, którego nawet nie chciała sobie wyobrazić..."


Tak, to opis „Rywalek” Kiery Cass. „The Prince” jest 64 stronicową opowieścią o tym, co wydarzyło się zanim wybrano 35 dziewcząt. Tytuł ten świetnie wprowadza czytelnika w świat Eliminacji i niesamowicie kusi do poznania dalszej, głównej części historii.

Narracja z punktu widzenia Maxona pomaga w utworzeniu portretu psychologicznego bohatera. Obserwujemy co dzieje się w głowie Maxona, w jakim kierunku dążą jego myśli i chociaż jego relacje z Americą nie stanowią tutaj pierwszego planu, historię czyta się z zainteresowaniem.

Maxon jako nadrzędna postać w "The Prince" to nie jedyny bohater, którego mamy możliwość poznać. W opowiadaniu występuje także America i Daphne. Daphne jest przyjaciółką Maxona z dzieciństwa mieszkającą obecnie we Francji, co nie sprzyja częstym kontaktom tej dwójki. Jest jeszcze matka chłopaka i jego ojciec. Ponadto, są też problemy, z którymi boryka się rodzina Maxona.

Trudno jest napisać coś więcej o "The Prince", nie zdradzając szczegółów fabuły. Jeśli czytaliście już "Rywalki", koniecznie sięgnijcie po krótkie anglojęzyczne dopełnienie pierwszej części serii Kiery Cass. Jeśli nie mieliście okazji poznać Americi i Maxona w powieści ukazanej nakładem Wydawnictwa Jaguar, nie wahajcie się i dajcie się porwać lekturze "The Prince" na kilka godzin. Nie będziecie żałować! Potem grozi wam jedynie jedno - szybka wizyta w księgarni po "Rywalki".

8 komentarze

 1. Z tego, co wiem, to wszystkie nowelki związane z Rywalkami mają się ukazać w jednej książce.
  https://www.goodreads.com/book/show/18172471-the-selection-stories
  Ciekawe, czy Jaguar zdecyduje się na papierowe wydanie dodatku do powieści, bo to w Polsce niezbyt popularny zabieg.

  OdpowiedzUsuń
 2. W Polsce wszystko jest zbędne, więc pewnie u nas tego nie wydadzą : /
  Niemniej jednak chyba się zapoznam z tym dodatkiem : )

  OdpowiedzUsuń
 3. "Rywalek" jeszcze nie czytałam, ale niebawem to zrobię, ponieważ koleżanka kupiła tę książkę. Dodatek, o którym piszesz, to świetna sprawa, dzięki czemu można lepiej wgłębić się w tematykę poruszaną w powieści. Postaram się zapoznać z "The Prince".

  OdpowiedzUsuń
 4. Czytałam i mi średnio się podobało. Zagranie z Daphne,było jak zagranie z Aspenem. Całkwicie sztuczne i zbędne według mnie, ale przynajmniej się pośmiałam.

  OdpowiedzUsuń
 5. Muszę przeczytać część I :) Zachęciłaś mnie do tego, by podjąć się tego :)
  Zapraszam w wolnej chwilce do mnie :3

  OdpowiedzUsuń
 6. jak przeczytam Rywalki i przypadną mi do gustu zerknę na tę krótką książkę;)

  OdpowiedzUsuń
 7. Właśnie wiedziałam, że fabuła brzmi znajomo:)

  OdpowiedzUsuń
 8. "Rywalki" są na mojej liście must have od kiedy pojawiły się za granicą :)

  OdpowiedzUsuń