For I Have Sinned (Charley Davidson #1.5), Darynda Jones

Darynda Jones revisits the sexy, suspenseful world of supernatural shenanigans she created in her Grave series with For I Have Sinned.  In this Charley Davidson story, Charley helps a woman find out how she died and gives her the closure she needs to pass through to the other side.


ebook, 68 pages

published 2011

edition language: English
Po „For I have sinned” Daryndy Jones sięgnęłam bez zastanowienia. Niedawno przeczytany „Pierwszy grób po prawej” porwał mnie w świat kostuchy i z niekłamaną satysfakcją wspólnie z nią rozwiązywałam zagadkę kryminalną, która spadła na Charley nieoczekiwanie. „For I have sinned” to łącznik pomiędzy pierwszym, a drugim tomem o kostusze. Dość krótkie opowiadanie wypadło jednak bardzo dobrze.

Narratorem w tej historii jest tym razem nie kostucha, a ofiara - duch, który zgłasza się do Charley i prosi o wyjaśnienie okoliczności swojej śmierci. Jedynym tropem jest spadanie, które pamięta ofiara. Charley pragnąc spokoju ducha zmarłej osoby zabiera się za rozwiązanie tej zagadki. Zabieg „duch w roli narratora” jest o tyle ciekawy, że poznajemy Charley, otaczający ją świat i rzeczywistość w jakiej się w danej chwili znajduje z punktu widzenia drugiej osoby. Obraz, który utworzyliśmy wcześniej, czytając „Pierwszy grób po prawej” powstał na podstawie informacji przedstawionych przez samą kostuchę. To ona byłą narratorem w pierwszym tomie przygód o Charley Davidson. „For I have sinned” to inna perspektywa, ale jakże idealnie możemy dopasować nowe elementy do obrazu utworzonego w „Pierwszym grobie po prawej”.

Opowiadanie czytałam w wersji oryginalnej i przyznam, że język i styl jakimi posługuje się Darynda Jones są bardzo przystępne. Historię czytało mi się z przyjemnością, uśmiechem na ustach - bo nie brak tu humoru, oraz ciekawością, która pojawiła się już po zapoznaniu się z pierwszymi stronami opowiadania. Pomimo małej objętości opowieści należy wspomnieć o akcji, która mknie w zastraszającym tempie i nie pozwala na jakąkolwiek chwilę znużenia. Wszystkie powyższe pierwiastki połączone ze sobą niezaprzeczalnie tworzą ciekawą kontynuację przygód zwariowanej, zabawnej Charley. Polecam fanom kostuchy.

14 komentarze

 1. Twoje tempo czytania książek wprawia mnie z zażenowanie :) Czas się poprawić, ale to może po sesji, która już mnie męczy, a to dopiero początek... :)

  Zainteresowałaś mnie tym opowiadaniem, choć lubię wszystko co grube i opasłe hihi

  OdpowiedzUsuń
 2. Jusssi to nie tak. Ostatnie recenzje to jeszcze zaległości z zeszłego roku :). W tym roku przeczytałam dopiero dwie powieści :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Skusiłabym się na wersję polską, angielska niestety odpada;/

  OdpowiedzUsuń
 4. No to mnie uspokoiłaś :):):) Miłego dnia życzę.

  OdpowiedzUsuń
 5. Po twojej recenzji ciekawa może być ta część lecz ja narazie muszę przeczytać pierwszą. :)

  OdpowiedzUsuń
 6. Brzmi ciekawie. Musze jednak najpierw zapoznać się z pierwszym tomem serii, a dopiero potem wezmę się za opowiadanie :P

  OdpowiedzUsuń
 7. Zapowiada się ciekawie. Koniecznie muszę przeczytać w tym roku jedną książkę po angielsku :)

  OdpowiedzUsuń
 8. Z wielką chęcią bym przeczytała, tylko żeby było po polsku :)

  OdpowiedzUsuń
 9. Naprawdę mnie zachęciłaś. Raczej po wersję w oryginale nie sięgnę, ale po polsku owszem. Chociaż muszę przyznać, że angielski tytuł jest cudowny.

  OdpowiedzUsuń
 10. Czemu nie :) Jestem bardzo ciekawa jak sobie poradzę z czytanie po angielsku :)

  OdpowiedzUsuń
 11. Lubie opowiadania i gdybym miala taka okazje, to chetnie bym to przeczytala :)
  Pozdrawiam i zapraszam ;*

  OdpowiedzUsuń
 12. Ja też bardzo lubię opowiadania i chętnie przeczytałam coś w języku angielskim, więc jestem za :)

  OdpowiedzUsuń
 13. Właśnie bardzo chcę przeczytać "Pierwszy grób po prawej", bo podobno jest świetny. Koleżanka już obiecała mi ją pożyczyć. Przeczytałabym te opowiadania, ale martwię się, że angielski mnie w pewnym stopniu przerośnie.

  OdpowiedzUsuń
 14. Ja także skuszę się na wersję po angielsku :)

  OdpowiedzUsuń